Wystartowała III edycja programu Akcja (foto)edukacja!

Rozpoczęła się III edycja programu edukacji fotograficznej „Akcja (foto)edukacja”. Projekt skierowany jest do młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. Startować można w dwóch kategoriach – indywidualnej oraz grupowej, jako reprezentacja szkoły. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci poszczególnych lekcji otrzymają aparaty fotograficzne, a zwycięzca III edycji – stypendium naukowe w wysokości 10 000 zł. Nagroda w postaci wyposażenia pracowni fotograficznej czeka również na najlepszą szkołę. Zdjęcie w ramach pierwszej lekcji można zgłaszać do 31 października br.

„Akcja (foto)edukacja” to prowadzony przez Nikon Polska program edukacyjny z podstaw fotografii dla wszystkich miłośników tej dziedziny sztuki, a jednocześnie konkurs dla uczniów oraz szkół, które rozwijają artystyczne zainteresowania uczniów. Zgłoszenia do udziału w tegorocznej edycji można przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie: https://www.szerokikadr.pl/lekcje/rejestracja-szkoly.

Formuła projektu opiera się na comiesięcznych modułach e-learningowych, dostępnych www.szerokikadr.pl/lekcje. Firma Nikon przygotowuje każdorazowo specjalne materiały dydaktyczne, obejmujące przykładowe zdjęcia, grafiki, filmy oraz słowniczek najważniejszych pojęć, które pomagają        w lepszym zrozumieniu poruszanych zagadnień.

Każda lekcja kończy się, specjalnie dopasowanym do omawianej teorii, fotograficznym zadaniem domowym. Prace można zgłaszać w kategorii indywidualnej oraz grupowej. Co miesiąc, autor najlepszego zdjęcia może zdobyć aparat fotograficzny, zaś szkoła, która prześle najlepszy pakiet prac może wygrać warsztaty fotograficzne z ekspertem Akademii Nikona.

Pierwsza, opublikowana lekcja pt. „Szkiełko i oko, czyli zbliżenia bez nakładów finansowych” zdradza tajniki zdjęć w dużym zbliżeniu – czyli techniki fotografii makro. Zdjęcie można zgłaszać do 31 października br. na adres: konkurs@akcja-fotoedukacja.pl

„Akcja (foto)edukacja” trwa cały rok szkolny. Finał III edycji planowany jest na 26 czerwca 2015 r. Więcej informacji na temat projektu Akcja (foto)edukacja” można znaleźć na stronie: www.szerokikadr.pl/lekcje

 Podsumowanie II edycji programu „Akcja (foto)edukacja”

Do udziału w II edycji „Akcja (foto)edukacja” projektu zgłosiło się 68 szkół z całej Polski. W ramach konkursu uczestnicy przesłali ponad 3000 zdjęć. W kategorii grupowej zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych w Kole. Laureatką stypendium naukowego została Andżelika Rożek z Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie.

Zamknij