Ruszył Nikon Cup Gdańsk 2016!

NIKON CUP GDAŃSK 2016 R. – 3 LIPCA 2016 R.

W niedzielę rozbrzmiał pierwszy sędziowski gwizdek cyklu turniejów siatkówki plażowej, rozgrywanych pod szyldem Nikon Cup Gdańsk. To już 5 sezon letni kiedy wszyscy miłośnicy siatkówki plażowej mogą sprawdzić swoje umiejętności.

W szrankach rywalizacji stanęła rekordowa liczba 26 zespołów w Kategorii Open (w tym 1 żeński) oraz 9 zespołów w kategorii młodzieżowej (rocznik 1998 i młodsi). Na plaży można było spotkać dobrze znanych publiczności weteranów Turnieju, jak i graczy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z rozgrywkami w żółto-czarnych barwach. Łącznie rozegrano 84 spotkania. Wprawdzie ok. godz. 14:00 rozpętała się ulewa, jednakże nie przestraszyła ona zawodników, wręcz przeciwnie, bez cienia przesady można przyznać, iż zacięta sportowa rywalizacja przegoniła burzowe chmury, a w związku z tym rywalizacja zakończyła się w pięknej słonecznej aurze, przy znakomitym dopingu zgromadzonego wokół boisk audytorium.

Turniej Młodzieżowy został rozegrany w tzw. systemie brazylijskim. Po lewej stronie drabinki swój pierwszy mecz przegrali Bryłkowski\Klimas, jednak nie dali oni za wygraną i zwyciężając mecz po meczu dotarli do finału, w którym pokonali doskonale dysponowanych tego dnia Jędrzejczyka i Laskowskiego – 21:16. W spotkaniu, którego stawką był najniższy stopień podium triumf odnotowali Lange\Hennig, którzy zwyciężyli nad duetem Wołodźko\Wilkowski -26:24. Nie bez echa przeszła doskonała gra w obronie zespołu Pruszkowski\Pijagin (reprezentantów Województwa Pomorskiego w kategorii Młodzików), którzy po wyczerpującym pojedynku musieli jednak uznać wyższość Jędrzejczyka i Laskowskiego. Należy podkreślić, iż duet Pruszkowski\Pijagin z roku na rok staje się coraz mocniejszy, mimo że chłopcy są o kilka lat młodsi od najstarszych w swojej kategorii, jednak z pewnością obejrzymy jeszcze wiele ciekawych meczów z ich udziałem.

Końcowa klasyfikacja Turnieju Młodzieżowego w dniu 3 lipca 2016 r. przedstawia się w następujący sposób:
I. Marcin Bryłkowski\Witold Klimas
II. Marcin Jędrzejczyk\Szymon Laskowski
III. Mikołaj Lange\Piotr Hennig
IV. Piotr Wołodźko\Jakub Wilkowski

W Turnieju Open nie zawiedli weterani, którzy od wielu sezonów plasowali się na czołowych pozycjach w Nikon CUP Gdańsk. Bez najmniejszych, a co ważne – bez porażki, do finału dotarły dwa zespoły – Ilewicz\Wołoszuk oraz Zięba\Sulima. Dominację pierwszego z nich potwierdził rezultat, który pozostał na tablicy wyników po końcowym gwizdku sędziego, 21:11. Doskonała technika duetu Ilewicz\Wołoszuk otrzymała nawet miano siatkarskiej tiki-taki. Spotkanie o 3. miejsce także dostarczyło wielu emocji. Do rywalizacji stanęli Rogiński\Ptaszyński oraz Graban\Fijoł. W trakcie całego spotkania wynik wahał się raz o jeden punkt na korzyść jednej pary, a raz na korzyść drugiej pary. Wszystko miało się jednak rozstrzygnąć w końcówce spotkania, gdzie po kilku doskonałych wymianach, dwupunktową przewagę osiągnęli Rogiński\Ptaszyński, zwyciężając 23:21. Szczególną uwagę przyciągnął wychowawczy aspekt spotkania o brązowy medal, bowiem Maciej Ptaszyński jest wychowankiem Lotosu Trefla Gdańsk, zaś Piotr Graban oraz Ariel Fijoł na co dzień zajmują się szkoleniem zawodników, odpowiednio w zespołach Atomu Trefla Sopot oraz Lotosu Trefla Gdańsk. Niemniej jednak w tym przypadku nad doświadczeniem i rutyną zwyciężyła młodość i charyzma.

Ostatecznie zespoły w kategorii Open uplasowały się w następującej kolejności:
I. Piotr Ilewicz\Tomasz Wołoszuk
II. Mateusz Zięba\Kuba Sulima
III. Marek Rogiński\Maciej Ptaszyński
IV. Piotr Graban\Ariel Fijoł

DSC_6147

DSC_6206

DSC_6208

fot. Sylwia Rezmer

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zamknij