PREMIERA: nowa seria lunet MONARCH

Nikon z przyjemnością ogłasza wprowadzenie na rynek nowych modeli lunet obserwacyjnych MONARCH: czterech korpusów lunet oraz trzech okularów zaprojektowanych specjalnie dla tej serii. Dzięki nowej konstrukcji układu optycznego nowe lunety MONARCH oferują najwyższą jakość obrazu oraz wysoki komfort obserwacji. Zastępując poprzednie cenione modele ED82 i III ED, nowe lunety z pewnością dostarczą obserwatorom przyrody wielu nowych ekscytujących wrażeń.

aMONARCH 82ED-A + MEP-20-60

b

MONARCH 82ED-S + MEP-20-60

Lunety MONARCH, dzięki wykorzystaniu opracowanego przez firmę Nikon szkła o superniskiej dyspersji (ED), zapewniają obraz o wysokim kontraście i naturalnym odwzorowaniu kolorów; natomiast zastosowanie nowoczesnych wielowarstwowych powłok antyodblaskowych na powierzchniach wszystkich soczewek i pryzmatów pozwala uzyskać znakomitą transmisję światła, wysoki kontrast oraz wierne oddanie kolorów. Zoptymalizowany mechanizm ogniskowania umożliwia szybsze i pewniejsze ustawianie ostrości.

cMONARCH 60ED-A + MEP-20-60

d

MONARCH 60ED-S + MEP-20-60

Układ optyczny okularów MEP został opracowany na potrzeby lunet MONARCH. W połączeniu z korektorem krzywizny pola umieszczonym w lunecie, dają one kontrastowy, ostry aż do brzegu obraz. Dzięki dużemu odsunięciu źrenicy wyjściowej obserwacja jest komfortowa nawet dla osób noszących okulary. Każdy z tych okularów po zamocowaniu do lunety staje się wodoszczelny, przez co może być bezpiecznie używany nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Aluminiowy korpus lunet charakteryzuje się lekkością, wytrzymałością i trwałością niezbędną do używania w różnorodnych zastosowaniach, zarówno podczas obserwacji ptaków, jak i zwierzyny łownej z ambony. Lunety MONARCH zostały stworzone, by stawić czoło najtrudniejszym warunkom o każdej porze dnia i nocy.

Przekonajcie się sami – kliknij tutaj.


Copyright Nikon

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zamknij