Nikon Cup Gdańsk – 7 sierpnia 2016

W tę niedzielę, duży wiatr był jednym z rozgrywających na Turnieju Nikon CUP Gdańsk 2016. Wymagał od zawodników wiele siły i umiejętności.

DSC_9598

Do Turnieju Młodzieżowego zgłosiło się 7 zespołów, natomiast w Turnieju Open wzięło udział 16 par. Pomimo niższej niż zazwyczaj frekwencji pojedynki były bardzo wyrównane, ponieważ zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom, co spotkało się z dużym aplauzem publiczności, która zdecydowała się czynnie uczestniczyć w zawodach, mimo nie sprzyjającej plażowaniu pogody.
W Turnieju Młodzieżowym uczestniczyła czołówka zespołów, doskonale znana z poprzednich zawodów, a zatem byli to Klimas/Bryłkowski, Jędrzejczyk/Gaffke, Knieć/Durnakowski, Pijagin/Pruszkowski, Kraut/Karasiński, Urbanowicz/Nowak oraz Ptaszyński/Kryger. Nowością było rozegranie Turnieju w tzw. systemie grupowym. Podobnie jak w zeszłym tygodniu wszystkie swoje spotkania wygrali Ptaszyński/Kryger, co zapewniło im pierwsze miejsce. Zaraz za nimi uplasowali się Durnakowski/Knieć. W meczu o 3. lokatę zmierzyli się Klimas/Bryłkowski i Jędrzejczyk/Gaffke, zaś spotkanie zakończyło się zwycięstwem tych drugich.

1. Maciej Ptaszyński/Tomasz Kryger
2. Kamil Durnakowski/Bartosz Knieć
3. Marcin Jędrzejczyk/Patryk Gaffke
4. Witold Klimas/Marcin Bryłkowski

DSC_9654

Cały Turniej Open rozegrano systemem brazylijskim. Niemniej jednak tym razem zabrakło liderów klasyfikacji generalnej Ilewicza/Wołoszuka, a w związku z tym wygrana pozostawała kwestią otwartą. Zatem z numerem 1 został rozstawiony Marek Rogiński, który tym razem wystąpił w parze z Aleksandrem Bochanem. Z numerem 3 rozstawiono, wywodzący się z Tczewa duet Brange/Zbrzeźny, który w ćwierćfinale odniósł sensacyjną porażkę z doskonale dysponowanymi tego dnia braćmi Wrzosek. W każdym razie Brange/Zbrzeźny nie dali za wygraną i rozpoczęli swój marsz do finału, pokonując z lewej strony kolejno Ryńskiego i Konkola oraz Sulimę/Kopecia. Natomiast w meczu finałowym zwyciężyli z Rogińskim/Bochanem. W spotkaniu o 3. lokatę wystąpili Sulima/Kopeć oraz Wrzosek/Wrzosek. Tym ostatnim zabrało niestety siły i musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Gwoli komentarza dodać należy, iż niezwykle cieszy powrót braci Wrzosek do wysokiej dyspozycji, albowiem od wielu lat wygrywali oni prawie wszystkie Turnieje siatkówki plażowej rozgrywane na brzeźnieńskiej plaży.

1. Mikołaj Brange/Krzysztof Zbrzeźny
2. Marek Rogiński/Aleksander Bochan
3. Kuba Sulima/Igor Kopeć
4. Piotr Wrzosek/Sławomir Wrzosek

DSC_0006

DSC_9457

DSC_9829

fot. Sylwia Rezmer

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zamknij