Nikon Cup Gdańsk – 31 lipca 2016

Kolejną odsłonę turnieju Nikon Cup Gdańsk 2016 obstawiło łącznie 32 zespoły. Umiarkowana temperatura z powiewem wiatru sprzyjała doskonałemu siatkarskiemu widowisku i weryfikacji umiejętności zawodników.

DSC_9041

W Turnieju Młodzieżowym po raz kolejny z nowym partnerem – tym razem Tomaszem Krygerem, wystąpił Maciej Ptaszyński. To pierwsze takie zestawienie tych dwóch zawodników w historii rozgrywek młodzieżowych, bowiem dotychczas stawali oni po dwóch różnych stronach siatki. Niemniej jednak bez trudu udało im się dotrzeć do finału, w którym pokonali Durnakowskiego i Kniecia. Natomiast w małym finale wystąpili świeżo upieczeni wicemistrzowie Polski Młodzików – Pawlun i Kraut, którzy po zaciętym pojedynku musieli ustąpić starszym od siebie Jędrzejczykowi i Wołodźko.

I. Maciej Ptaszyński/ Tomasz Kryger
II. Kamil Durnakowski/ Bartłomiej Knieć
III. Piotr Wołodźko/ Marcin Jędrzejczyk
IV. Dawid Pawlun/ Jakub Kraut

W Turnieju Open nastąpiły zmiany w czołówce najlepszych drużyn. Tym razem w finale porażkę odnieśli Ilewicz/Wołoszuk, którzy nie sprostali doskonale grającym Ziębie i Krasińskiemu. Choć przegraną tych pierwszych można upratrywać w kategorii sensacji, to jednak nie stracili oni prowadzenia w klasyfikacji generalnej Turnieju. W meczu o 3. lokatę zmierzyli się Rogiński/ Paszkowski (zwycięzcy Turnieju z 10 lipca 2016 r.) wraz z Radziewiczem i Chylem. Ci drudzy, powszechnie znani z emocjonalnych reakcji po każdym zdobytym w meczu punkcie musieli uznać wyższość rywali i zadowolić się jedynie 4. miejscem. Należy także wspomnieć o duetach, które co tydzień oscylują blisko czołówki, bowiem niedługo passa może się odwrócić. I tak miejsca 5-6 zajęli Klein/Dobrowolski oraz wywodzący się z Tczewa Brange/Zbrzeźny. W gorszej dyspozycji okazali się być Białecki/Sulima, którzy przegrali walkę o ćwierćfinał ze zwycięzcami Turnieju z dnia 31 lipca 2016 r. Wszystkie drużyny będą miały szansę pokazać na co ich stać już w sierpniu.

I. Mateusz Zięba/Jan Krasiński
II. Piotr Ilewicz/Tomasz Wołoszuk
III. Marek Rogiński/Łukasz Paszkowski
IV. Marcin Radziewicz/Mateusz Chyl

Warto przypomnieć, że po każdym Turnieju zawodnicy, którzy zajęli pierwsze 4. lokaty są umieszczani w klasyfikacji generalnej Turnieju, która zostanie rozstrzygnięta, podczas ostatnich zawodów w dniu 28 sierpnia 2016 r. Organizator przewidział dodatkowe nagrody dla dwóch najlepszych zawodników w Kategorii Młodzieżowej i Open. Aktualnie na czele klasyfikacji Turnieju Młodzieżowego pozostaje Maciej Ptaszyński (12 punktów), zaraz za nim plasują się Bartłomiej Knieć, Kamil Durnakowski i Marcin Jędrzejczyk (po 10 punktów).

W Turnieju Open niezmiennie prowadzą Piotr Ilewicz i Tomasz Wołoszuk (po 17 punktów), po piętach depcze im Marek Rogiński (12 punktów) i Kuba Sulima (8 punktów).

DSC_9255 - Kopia

fot. Sylwia Rezmer

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zamknij