Nikon Cup Gdańsk – 21 sierpnia 2016

W dniu 21 sierpnia 2016 r. silne opady deszczu miały wpływ na frekwencję Turnieju, do którego zgłosiło się łącznie 19 zespołów, tj. 15 w kategorii Open oraz 4 w kategorii Młodzieżowej. Niższa niż zazwyczaj liczebność drużyn nie wpłynęła w żaden sposób na poziom sportowy, a wręcz przeciwnie większość meczów kończyła się graniem na przewagi. Trudne warunki atmosferyczne były dla wielu zawodników sprawdzianem ich charakteru.

DSC_0387

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na niezwykle ciekawy przebieg Turnieju Open, w którym z uwagi na zdobycze punktowe w poprzednich Turniejach zaistniała konieczność rozstawienia aż sześciu zespołów, tj. Ilewicz/Wołoszuk (nr 1), Paszkowski/Rogiński (nr 2), Sulima/Białecki (nr 3), Zięba/Krasiński (nr 4), Konkol/Chyl (nr 5) oraz Brange/Zbrzeźny (nr 6). Niespodzianką była przegrana już w pierwszym spotkaniu zespołu Ilewicz/Wołoszuk, którzy ulegli 24:26 gościom z Olsztyna – parze Loba Tyszka. Jednakże okazja do rewanżu nadażyła się w półfinale i wówczas to gospodarze triumfowali 21:17. Loba i Tyszka pokonali także w ćwierćfinale zwycięzców Turnieju Ziębę i Krasińskiego w stosunku 21:17. Natomiast po prawej stronie drabinki występujący do niedawna w rozgrywkach młodzieżowych Bochan/Dębski pokonali rozstawionych z nr 6 gości z Tczewa Brange/Zbrzeźny 27:25. Dużą niespodzianką był wynik drugiego półfinału, gdzie Zięba/Krasiński wręcz rozgromili Sulimę/Białeckiego 21:9. Ci ostatni w meczu o trzecie miejsce ulegli jednak duetowi Loba/Tyszka 20:22. Finał zaś od początku układał się pod dyktando Zięby i Krasińskiego, którzy przerwali dominację Ilewicza/Wołoszuka wygrywając 21:16. Tym razem do pierwszej czwórki nie awansowali Rogiński/Paszkowski, którzy w ćwierćfinale ulegli srebrnym medalistom Turnieju.

1. Mateusz Zięba/Jan Krasiński
2. Piotr Ilewicz/Tomasz Wołoszuk
3. Piotr Loba/Patryk Tyszka
4. Kuba Sulima/Adrian Białecki

W Turnieju Młodzieżowym zawodnicy rywalizowali systemem każdy z każdym, zaś najlepsze 2 zespoły z rundy zasadniczej miały rywalizować w finale, a dwa pozostałe zmierzyć się o 3. miejsce. I tak, wszystkie swoje spotkania wygrali Ptaszyński/Jędrzejczyk, zaraz za nimi uplasowali się Durnakowski/Knieć (wynik pierwszego spotkania 22:20, drugie zakończyło się 21:17). W „małym finale” o włos od wygranej był jedyny zespół żeński, który zglosił się do Tunieju – Orlicka/Rychter, które całe spotkanie prowadził różnicą co najmniej 2 punktów, by jednak w końcówce spotkania ulec 21:19 parze Kryger/Falkiewicz (wynik pierwszego spotkania także 21:19).

DSC_0699

1. Maciej Ptaszyński/Marcin Jędrzejczyk
2. Kamil Durnakowski/Bartłomiej Knieć
3. Tomasz Kryger/Jacek Falkiewicz
4. Magdalena Orlicka/Agnieszka Rychter

Podsumowując, drugie miejsce Piotra Ilewicza i Tomasza Wołoszuka zapewniło im zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, już przed ostatnim, finałowym Turniejem, w którym punkty do klasyfikacji generalnej będą liczyły się podwójnie. Obaj zawodnicy zdobyli po 24 punkty. Drugi w rankingu jest Marek Rogiński z dorobkiem 15 punktów, trzeci Kuba Sulima (14 punktów), czwarty Mateusz Zieba (11 punktów), piąty Jan Krasiński (10 punktów), szósty Adrian Białecki (9 punktów). Poza wymienionymi zawodnikami w klasyfikacji generalnej znalazło się jeszcze 25 innych zawodników, którzy zdobyli mniej niż 9 punktów.
W Turnieju Młodzieżowym, wynik końcowy jest jeszcze sprawą otwartą bowiem Maciej Ptaszyński ma na swoim koncie 20 punktów, Marcin Jędrzejczyk 19, Bartłomiej Knieć i Kamil Durnakowski po 16, natomiast Tomasz Kryger 14. Zatem wszyscy z wyżej wymienionych graczy mają jeszcze szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Ostatni Turniej odbędzie się 28 sierpnia 2016 r.

DSC_0026

fot. Przemysław Rezmer

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zamknij