Nikon Cup Gdańsk – 14 sierpnia 2016

W dniu 14 sierpnia 2016 r., oprócz tradycyjnie już odbywającego się Turnieju Open i Turnieju Młodzieżowego, rozegrano po raz drugi w tym sezonie Turniej Żeński, dedykowany tylko i wyłącznie dla Pań. Mimo, że nie udało się wyrównać rekordu frekwencji z zawodów lipcowych, kiedy to do Turnieju zgłosiło się aż 60 zespołów, to jednak nie można stwierdzić, iż liczba drużyn było niska, albowiem w Turnieju Open wystąpiły 22 pary, w Turnieju Żeńskim 11 oraz w Turnieju Młodzieżowym z uwagi na początek przygotowań do rozgrywek juniorskich (obozy szkoleniowe) wystąpiły 4 duety. Zatem łącznie na 5 boiskach, na których została rozciągnięta żólto-czarna siatka z białym napisem NIKON zagrało 37 par.

DSC_9936

W pierwszej kolejności należy nadmienić, iż w Turnieju Żeńskim, rozgrywanym tzw. systemem brazylijskim najlepsze okazały się Justyna Tylutki i Aleksandra Zdon, które w finale pewnie pokonały Karolinę Kirchenstein i Aleksandrę Chyłę 2:0. Natomiast w meczu o 3. miejsce zwyciężyły Dorota Truskowska i Natalia Brzostek, które także stosunkiem 2:0 okazały się być lepsze od Agaty Ceynowy i Karoliny Budzisz. Nadmienić należy, iż Panie, które zajęły pierwsze cztery lokaty to wielokrotne finalistki mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, natomiast Justyna Tylutki i Aleksandra Zdon w bieżącym sezonie kilkukrotnie awansowały do finału Beach Ball Tour.

1. Justyna Tylutki/Aleksandra Zdon
2. Karolona Kirchenstein/Aleksandra Chyła
3. Dorota Truskowska/Natalia Brzostek
4. Agata Ceynowa/Karolina Budzisz

Turniej Młodzieżowy miał nieco niższą niż zazwyczaj frekwencję, bowiem zwykle w połowie sierpnia młodzi sportowcy udają się obozy szkoleniowe, celem odbycia przygotowań do sezonu halowego. Niezwykle miło było powitać na plaży w Brzeźnie Piotra Mikołajewskiego, który wrócił do gry po groźnym złamaniu kości śródstopia. Był to niezwykle owocny powrót, ponieważ wraz ze swoim partnerem Mikołajem Głowackim wygrał wszystkie spotkania z wyraźną przewagą, odnosząc zwycięstwo w Turnieju Młodzieżowym. Zaraz za Mikołajewskimi i Głowackim uplasowali się Jędrzejczyk i Wołodźko, którzy w bezpośrednim pojedynku ze zwycięzcami przegrali 21:16. Miejsce 3. zajęli Kosma Pijagin i Mateusz Wilczewski, za nimi natomiast uplasowali się Kacper Karasiński i Michał Bednarek.

1. Piotr Mikołajewski/Mikołaj Głowacki
2. Marcin Jędrzejczyk/Piotr Wołodźko
3. Kosma Pijagin/Mateusz Wilczewski
4. Kacper Karasiński/Michał Bednarek

W Turnieju Open po raz kolejny wśród 22 zespołów najlepsi okazali się Piotr Ilewicz i Tomasz Wołoszuk. Niemniej jednak spotkanie finałowe od początku nie układało się po ich myśli i duet Jakub Sulima/Adrian Białecki praktycznie przez cały set utrzymywali dwupunktową przewagę. Momentem przełomowym meczu było kontrowersyjne, lecz zgodne z przepisami odbicie piłki Tomasza Wołoszuka, które po kontrze Piotra Ilewicza wyprowadziło wynik meczu do stanu 19:19. Rozgoryczeni Sulima/Białecki nie udźwignęli ciężaru spotkania, bowiem już w następnej akcji asem serwisowym popisał się Tomasz Wołoszuk, co dało jego zespołowi prowadzenie 20:19. Sulima i Białecki próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, lecz ich bardziej doświadczeni koledzy nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:20 dla Ilewicza i Wołoszuka. W meczu o 3. miejsce zmierzyli się debiutujący w Turnieju Open Klimas i Matyja wraz z Konkelem i Chylem. Spotkanie od początku odbywało się pod dyktando tych ostatnich i zakończyło się wynikiem 21:14. Do Turnieju Open zgłosiły się także dwie pary mieszane (mikst), tj. Ksawery Tomsia i Laura Tomsia oraz Anna Baranowska i Krzysztof Baranowski.

1. Piotr Ilewicz/Tomasz Wołoszuk
2. Kuba Sulima/Adrian Białecki
3. Marcin Konkel/Mateusz Chyl
4. Maciej Klimas/Michał Matyja

DSC_9679

DSC_9906

DSC_9975

fot. Przemysław Rezmer

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zamknij