Film „Mrożek. Życie warte jest życia” w reżyserii Pawła Chary – prace zakończone

Z ogromną przyjemnością informujemy o zakończeniu prac prowadzonych przez Fundację im. Sławomira Mrożka nad filmem dokumentalnym o Mistrzu, pt.„Mrożek. Życie warte jest życia” w reżyserii Pawła Chary, wykładowcy Akademii Nikona. Jesteśmy dumnym Partnerem produkcji.

„Spodziewałem się Mrożka milczka, mruka, dziwaka. Poznałem Mrożka, który śpiewa, dowcipkuje i ma słabość do ogórków kiszonych” – tak o spotkaniu z pisarzem mówi Paweł Chara, jego osobisty sekretarz. Te zdania są również doskonałą zapowiedzią filmu.
Film po raz pierwszy będzie można zobaczyć na uroczystej prapremierze, która odbędzie się 13 października tego roku, o godz. 18:00, w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, na Dużej Scenie. Pokaz filmu poprzedzi czytanie „Dzienników” Mrożka w wykonaniu Piotra Cyrwusa i Jarosława Gajewskiego. Po projekcji odbędzie się spotkanie z Pawłem Charą, które poprowadzi prof. Mikołaj Sokołowski – dyrektor Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

W filmie, oprócz głównego bohatera – Sławomira Mrożka, występują: Andrzej Seweryn, Jerzy Stuhr, Jarosław Gajewski, Susana Osorio-Mrożek, Ryszard Szewczyk oraz Władysław Wolter.

fot. Aleksandra Franków

fot. Aleksandra Franków

fot. Aleksandra Franków

fot. Aleksandra Franków

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zamknij