Nowa Fotoekspedycja Akademii Nikona: street photo w Stambule!

Tegoroczna jesień to doskonała okazja do poznania kolejnego miejsca na fotograficznej mapie świata oraz fascynującej kultury z pogranicza Bałkanów, świata muzułmańskiego i cywilizacji zachodniej. Najbliższa fotoekspedycja w ramach Akademii Nikona wyrusza do Stambułu pod opieką Tomka Sikory i Timurtasa Onana już we wrześniu!

Każda kolejna fotoekspedycja to wyjątkowa okazja do odbycia niezapomnianej podróży w wyjątkowy zakątek świata. Tym razem od 20 do 26 września uczestnicy fotoekspedycji odbędą pieszą podróż przez zatłoczone ulice stolicy Turcji, Stambułu, próbując uchwycić na zdjęciach wyjątkowe momenty – miejski zgiełk i codzienne życie mieszkańców. Poza tajemniczymi zaułkami tureckiej metropolii grupa odwiedzi także plac Taksim oraz Wielki Bazar, Bazylikę Mądrości Bożej (Hagia Sophia), Błękitny Meczet czy Cysternę Bazyliki.

„Pobyt w Stambule da nam niezliczone okazje do tego, aby opanować i wielokrotnie przećwiczyć trudną, ale fascynującą i dającą wielką satysfakcję odmianę miejskiej sztuki fotograficznej. Ważnymi elementami ekspedycji będą też próby uchwycenia panoramy miasta i fotografia dzikiej przyrody – mówi Tomasz Sikora, fotograf Akademii Nikona.Skupimy się na europejskiej części miasta, położonej na zachodnim brzegu Bosforu. Jej sercem jest obszar historycznego Konstantynopola – czyli Stare Miasto, część dzisiejszej dzielnicy Fatih”dodaje.

Warsztaty prowadzone będą z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu fotograficznego udostępnionego przez firmę Nikon. Więcej informacji na temat fotoekspedycji, w tym dokładny program wydarzenia oraz mapa wyprawy, dostępne jest tu: https://www.akademianikona.pl/fotoekspedycje/157/stambul-wrzesien-2015/ 

 

fot. Tomek Sikora

fot. Tomek Sikora

fot. Tomek Sikora

fot. Tomek Sikora

fot. Timurtas Onan

fot. Timurtas Onan

fot. Timurtas Onan

fot. Timurtas Onan

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zamknij