Nikon Cup Gdańsk – 24 lipca 2016

NIKON CUP GDAŃSK 2016 – TURNIEJ 24 LIPCA 2016 R.

Piękna walka w wydaniu pań.

Turniej Nikon Cup Gdańsk 2016, który odbył się w dniu 24 lipca 2016 r.  był wyjątkowy pod wieloma względami. Przede wszystkim na starcie rozgrywek po raz pierwszy, w specjalnie dla nich dedykowanym Turnieju, stanęły panie. Ponadto, ogromnie zaskoczyła organizatorów i samych uczestników frekwencja, bowiem zgłosiło się aż 60 zespołów, co pozwala, bez żadnej przesady poczynić stwierdzenie, iż był to jeden z największych Turniejów rozgrywanych w Polsce.

DSC_8047

W Turnieju żeńskim do rozgrywek zgłosiło się 18 zespołów, które rywalizowały systemem brazylijskim. Wszystkie swoje spotkania wygrały młodzieżowe reprezentantki Polski Aleksandra Stępień/Agat Trybuła, które w finale zwyciężyły nad bardziej doświadczonymi Dorotą Truskowską i Paulą Zalewską w stosunku 21:11. Natomiast w meczu o 3. miejsce triumf święciły Michalina Szupieńko oraz Małgorzata Piątkowska, które na co dzień reprezentują barwy Uniwersytetu Gdańskiego. „Mały finał” był spotkaniem niezwykle zaciętym, w którym szala zwycięstwa przesuwała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Niemniej jednak przy stanie 19:19 Paulina Majkowska i Agata Nowak nieco opadły z sił, które straciły w poprzednich pojedynkach i musiały uznać wyższość swoich starszych koleżanek. Mecz zakończył się 21:19.

DSC_8129

                 Swoją obecnością rozgrywki uświetniły zawodniczki, które na co dzień rywalizują w profesjonalnej lidze piłki siatkowej i nie sposób nie poświęcić im w tym miejscu kilku słów. Do ćwierćfinału Turnieju awansowały Sylwia Kwiatkowska, występująca niegdyś w zespole Energii Gedanii Gdańsk wraz z reprezentującą w zeszłym sezonie barwy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Sandrą Szczygioł (aktualnie MUKS  Joker Świecie).

1. Aleksandra Stępień/Agata Trybuła
2. Dorota Truskowska/Paula Zalewska
3. Michalina Szupieńko/Małgorzata Piątkowska
4. Paulina Majkowska/Agata Nowak

W Turnieju Młodzieżowym zagrało 10 zespołów. Ponownie doskonałe zawody zagrali Ptaszyński/Gaffke, którzy  w finale pokonali zacięcie walczących Kniecia/Durnakowskiego 21:19. Był to najdłuższy pojedynek Turnieju Młodzieżowego, który zgromadził w obrębie boiska liczną publiczność. Natomiast mecz o 3. miejsce zakończył się wygraną Wnuka/Krygera, którzy 21:16 wygrali nad Bryłkowskim/Klimasem. Tym razem w nieco gorszej dyspozycji byli goście z Malborka, tj. Jędrzejczyk/Laskowski, którzy w ćwierćfinale zostali pokonani przez zdobywców drugiej lokaty. Niestety, tylko niekorzystny wynik losowania sprawił, że duet Pruszkowski/Pijagin już w drugiej rundzie trafili na Ptaszyńskiego/Gaffke, co spowodowało ich przedwczesne pożegnanie się z rozgrywkami. Podobny los spotkał srebrnych medalistów poprzedniego Turnieju Falkiewicza/Kwaśniewskiego.

1. Maciej Ptaszyński/Patryk Gaffke
2. Bartłomiej Knieć/Kamil Durnakowski
3. Kacper Wnuk/Tomasz Kryger
4. Marcin Bryłkowski/Witold Klimas

Do Turnieju Open mężczyzn zgłosiła się rekordowa liczba 32 drużyn. Po raz kolejny najlepsi okazali się Piotr Ilewicz i Tomasz Wołoszuk, którzy nie przegrali żadnego meczu. W finale pokonali pochodzących z Tczewa Mikołaja Brange i Krzysztofa Zbrzeźnego 21:15. W meczu o 3. miejsce Jan Krasiński i Jakub Jettke wygrali z Markiem Rogińskim i Mikołajem Rochną 21:14. Niespodziankę sprawił zespół Brzeziński/Przybylak, który w 1/8 Turnieju zwyciężył nad Sulimą/Białeckim. Jednocześnie będący w wysokiej formie w obecnym sezonie zespół braci Kaszowicz w ćwierćfinale zanotował porażkę z Krasińskim/Jettke. Swojej optymalnej dyspozycji wciąż poszukują bracia Wrzosek, którzy niegdyś regularnie stawali na podium Turnieju. Tradycyjnie wysoko i po raz kolejny z innym partnerem (Mikołajem Rochną) uplasował się Marek Rogiński, który tym razem zajął 4. miejsce.

1. Piotr Ilewicz/Tomasz Wołoszuk
2. Mikołaj Brange/Krzysztof Zbrzeźny
3. Jan Krasiński/Jakub Jettke
4. Marek Rogiński/Mikołaj Rochna

DSC_7909

DSC_8625

DSC_8689

DSC_8730

fot. Sylwia Rezmer

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zamknij