Magda Hueckel – nowa Fotografką miesiąca Szerokiego Kadru

Magda Hueckel urodziła się w 1978 roku. Ukończyła wydział malarstwa i grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest laureatką stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium miasta Sopotu. Jej pasją jest sztuka wizualna, fotografia teatralna, scenografia i podróże.

Swoje prace prezentowała podczas licznych wystaw indywidualnych i grupowych na całym świecie, m.in. w Galerii Piekary w Toruniu, Tate Britain w Londynie, Fotohuset w Kristiansand i La(b) Galerie Artyfact w Paryżu. W 2002 roku założyła z Agatą Serafin duet fotograficzny o nazwie hueckelserafin. W 2013 roku ukazał się drukiem jej album ANIMA. Zdjęcia z Afryki 2005–2013, który w następnym roku został nominowany do nagrody Fotograficzna Publikacja Roku. W 2015 roku ukazał się drukiem drugi album artystki: Hueckel/Teatr.

Magda Hueckel współpracuje z Tomaszem Śliwińskim w zakresie realizacji filmowych jako scenarzystka i operator. Ich wspólny dokument Nasza klątwa był nominowany do Nagrody Akademii Filmowej i otrzymał szereg nagród na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych.

Kliknij, aby zobaczyć wywiad z Fotografką miesiąca: TUTAJ

fot. Krystian Bielatowicz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zamknij